Provizní plavby - Destinace - Středomoří
Vyhledávání
Datum odjezdu

Zasílání novinek

Levné plavby

Costa Favolosa - Itálie, Francie, Španělsko, Portugalsko (ze Savony)

11-denní plavba
strava: plná penze
od 15 840

Costa Luminosa - Itálie, Chorvatsko, Černá Hora, Řecko (z Benátek)

8-denní plavba
strava: plná penze
od 12 980

Costa Fascinosa - Itálie, Malta, Španělsko, Francie (ze Savony)

8-denní plavba
strava: plná penze
od 15 060

Costa Magica - Itálie, Španělsko, Francie (z Janova)

5-denní plavba
strava: plná penze
od 7 778

Costa Diadema - Španělsko, Baleáry, Itálie, Francie (z Barcelony)

8-denní plavba
strava: plná penze
od 14 280
Jste zde: Provizní plavby Destinace Středomoří

Středomoří

Středomoří je pro české turisty celoročně nejoblíbenější oblastí pro okružní plavby. Láká se snadná dopravní dostupnost i kulturní blízkost. Středomoří je kolébkou evropské civilizace a dějiště významných dějinných událostí a střídání kultur. Díky tomu tu najdete nepřeberné množství význačných památek, z nichž celá řada stojí pod ochranou UNESCO. Ve Středomoří panuje velice příjemné klima s časným nástupem teplých slunečních dní, které je možné si užívat až do pozdního podzimu. Zimy tu jsou mírné, a tak tu lze i v tomto období zažít nádhernou dovolenou.

 

panorama palma mallorca 090211 1

    Mallorca, ŠpanělskoPřístavy vyplutí

Na plavby po Středomoří se vyplouvá především ze severoitalských přístavů: Benátky, Janov, Savona, Terst, La Spezia. Vzdálenost z ČR je kolem 1 000 km, a tak většina klientů přijíždí vlastním vozem, ten je možné bezpečně odstavit na parkovišti u přístavu. Barcelona, Řím, Savona a Benátky jsou dobře dostupné letecky, transfery mezi letištěm a přístavem jsou organizované lodními společnostmi.

 

Západní Středomoří

Při plavbě západním Středomořím navštívíte především místa bohatá na významné památky a architektonické skvosty. Nespočetné skvosty předkládá Řím s Vatikánem, stavební díla Antonia Gaudího nemůžete vynechat při návštěvě Barcelony, kontrast staré a futuristické architektury se projevuje ve Valencii. Krásné pláže pravou dovolenkouvou atmosféru vyzařují ostrovy Mallorca, Ibiza, Sardínie, Korsika. Malebné pobřeží je také kolem přístavů Neapol a Salerno, slavné Cote de Azur je dostupné z Marseille.

 

Východní Středomoří

Malebná přírodní zákoutí, vůně bylin a pínií, olivové háje a členité pobřeží jsou typické pro oblast řeckých ostrovů, Jadranu a jižního Turecka. Během jedné dovolené máte šanci navštívit mnoho ikonických míst Řecka jako Santorini, Mykonos, Korfu, Pireus, Krétu. Oblíbenou zastávkou jsou i ostrovy Malta a Kypr. Turecké přístavy nabízejí antické orientem vonící památky, nejžádanější je zastávka v Istanbulu.


panorama dubrovnik 4  
    Dubrovník, Chorvatsko

 

Sezóna a plavby

Středomoří je celoroční destinací, sezóna vrcholí od poloviny července do konce srpna. V tu dobu jsou plavby většinou beznadějně vyprodané a je tedy třeba je rezervovat dlouho dopředu. Cestující bez dětí rádi vyhledávají červnové a zářijové termíny, kdy teplota moře láká ke koupání. Na podzim odplouvá mnoho lodí to teplých oblastí Karibiku, Jižní Ameriky, do Dubaje. Zůstávají lodě s krytými bazény a rozlehlými wellnessareály, a tak dovolená na lodi kombinuje poznávání s dokonalou relaxací a péčí o tělo.

Nejžádanější jsou týdenní plavby západním a východním Středomořím, na jaře a na podzim jsou atraktivní 10 až 12denní plavby ke Kanárským ostrovům a na Madeiru či do Portugalska a Maroka. Druhým cílem delších plaveb je oblast jihovýchodního Středomoří - Alexandrie, Kypr, Izrael, Černé moře. Pokud máte málo času nebo si plavbu chcete jen vyzkoušet, nalezente v plavebních kalendářích 3 - 5 denní zájezdy.  

 

 Plavby


nalezeno zájezdů: 3644

Celestyal Crystal - Egejská idyla: plavba k řeckým ostrovům z Pirea

Celestyal Crystal - Egejská idyla: plavba k řeckým ostrovům z Pirea

8-denní plavba do schránky
Malá výletní loď pro příjemnou plavbu mezi řeckými ostrovy a východním Středomořím vás nadchne svou rodinnou atmosférou. Z proskleného Horizons baru se nabízejí krásné panoramatické výhledy, které si můžete vychutnávat při sklence kvalitního řeckého vína…
MSC Divina - Itálie, Španělsko, Francie (z Civitavecchie)

MSC Divina - Itálie, Španělsko, Francie (z Civitavecchie)

8-denní plavba do schránky
Na luxusní a elegantní výletní lodi MSC Divina se snoubí ty nejmodernější technologie a výjimečný komfort. Bohaté vybavení lodi dovolí každému si najít svůj styl trávení dovolené na moři. Výběr možností stravování je zárukou mimořádných kulinářských zážitků…
Další stránky: « první 12345678910 ... 73 poslední » Počet plaveb: 3644